Svet.SlajderСветСвет.Портал

Матис ќе поднесе оставка од функцијата секретар за одбрана

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ќе замине од функцијата кон крајот на февруари, соопшти американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close