БалканБалкан.Портал

Малагурски: За распадот на Југославија виновен е Бил Клинтон

Српскиот режисер Борис Малагурски за своите документарни филмови добил многубројни награди. Најново големо признание е дека неговиот документарец „Тежина на ланците 1“, во кој се занимава со распадот на Југославија, е сместен во архивот на библиотеката на Конгресот на САД во Вашингтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close