EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Makron kërkon bisedime të reja me përfaqësuesit e Lëvizjes “Jelekët e Verdhë”

Presidenti francez Emanuel Makron dje ka kërkuar nga kryeministri Ediard Filip të takohet me liderët e partive më të mëdha politike dhe përfaqësues të Lëvizjes "Jelekët e Verdhë", e cila i organizon protestat për shkak të rritjes së çmimeve të karburanteve, me qëllim që të gjendet dalje nga kriza aktuale.

Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s.

Logohuni ose na kontaktoni në shërbimin tonë të marketingut për informacione më të hollësishme

Tel. 075 284 506
075 284 502
075 280 297

E-mail: marketing@mia.mk.

Таг
Back to top button
Close