0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаТема

Македонија и Грција го решија спорот, Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир

Македонија и Грција по речиси три децении во јуни оваа година успеаја да постигнат договор за спорот за името, кој беше главна препрека за интегрирањето на земјава во ЕУ и НАТО.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close