Дописници МКДОпштински вести

Лозарите со лозја во високата зона бараат да плаќаат исто пари за наводнување како и оние под каналот за наводнување 

Лозарите со лозја во висока зона, бараат да плаќаат исто пари за наводнување, како и оние под каналот за наводнување. Барањето го доставија и до подружницата на Водостопанство во Кавадарци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close