Дописници МакедонијаОпштински вести

Кумановската градинка по трет пат доби „Зелено знаме“

Кумановската градинка „Ангел Шајче“, по трет пат, повторно го доби „Зеленото знаме“ и се стекна со статусот еко градинка. Успехот е заеднички велат надлежните од градинката и на вработените и децата и родителите. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб сервисот на МИА.

Логирајте се или контактирајте ја нашата маркетинг служба за подетални информации на

Тел. +389 2 2461600 лок. 235

Е-маил: marketing@mia.mk

Таг
Close