Дописници МКДОпштински вести

Кумановската градинка по трет пат доби „Зелено знаме“

Кумановската градинка „Ангел Шајче“, по трет пат, повторно го доби „Зеленото знаме“ и се стекна со статусот еко градинка. Успехот е заеднички велат надлежните од градинката и на вработените и децата и родителите. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close