Дописници МКДОпштински вести

Крводарителска акција во Делчево

Вкупно 67 крвни единици беа собрани на денешната крводарителска акција во Делчево. Организатор беше Општинската организација на Црвен крст од Делчево, која акцијата ја спроведе во соработка со Институтот за трансфузиона медицина од Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close