0_Web_АктуелноХроника

Кривични за Никола Тодоров и Панче Кралев во врска со реконструкцијата на Домот на АРМ во Охрид

 Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство (ОЈО)  за организиран криминал и корупција поднесе кривични пријава против поранешните министри за образование Никола Тодоров и Панче Кралев. Тие се товарат дека не го испочитувале Законот за јавни набавки и договорот со изведувачот Конструктор Инженеринг АД Сплит во врска со реконструкцијата и адаптацијата на Домот на АРМ во Охрид за потребите на Универзитетот за информатички технологии.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close