0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Кристо Пандофски почесен граѓани на општина Билишта

Кристо Пандофски, лекар специјалист-хирург, Македонец, по потекло од селото Врбник, прогласен е за почесен граѓанин на општина Билишта,Република Албанија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close