СветСвет.Портал

Кина ги демантира „клеветничките“ обвинувања за економска шпионажа на САД

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека остро се спротивставува на „клеветничките“ обвинувања за економска шпионажа од страна на САД и нивните сојузници.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close