Дописници МКДОпштински вести

Кичево потпиша меморандум за соработка со Био Вил програмата на ЕУ

Во Кичево денеска беше претставен пилот проектот на Био Вил програмата подржан од ЕУ за истражување и иновации „Хоризон 2020".

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close