Дописници МКДОпштински вести

Кичево потпиша меморандум за соработка со Био Вил програмата на ЕУ

Во Кичево денеска беше претставен пилот проектот на Био Вил програмата подржан од ЕУ за истражување и иновации „Хоризон 2020".

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close