СветСвет.Портал

Израелските војници ранија 14 Палестинци кои се обиделе да ја пробијат опсадата на Газа

Израелски војници отворија оган кон група палестинци кои се обидувале да ја пробијат опсадата на Газа и притоа се ранети 14 лица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close