0_Македонија.ПорталПолитика

Израелската амбасада донираше 48 специјални инвалидски колички за деца за повеќе ЈЗУ

Четириесет и осум специјални инвалидски колички за деца за повеќе јавни здравствени установи донираше денеска Амбасадата на Израел. Пет колички доби Клиниката за детски болести, која денеска ја посетија министерот за здравство Венко Филипче и израелскиот амбасадор Дан Оријан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close