Svet.SlajderСветСвет.Портал

Израел изврши воздушен напад близу Дамаск, повредени тројца сириски војници

Израелски воени авиони, користејќи го воздушниот простор на Либан, истрелаа ракети во близина на Дамаск. Тројца војници се повредени, кога доцна синоќа ракети погодија склад со оружје, соопштија сириските државни медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close