Дописници МKКултураКултура.Портал

Изложба „Етно записи“ на Драги Хаџи Николов

Изложба насловена „Етно записи” на академскиот сликар Драги Хаџи Николов од Гевгелија, беше отворена во Домот на културата “Иван Мазов-Климе” во Кавадарци. Изложени се дваесетина дела масло на платно.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close