0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Иванов распали по власта, таа му кажа дека е марионета на Груевски

Претседателот Ѓорге Иванов во своето последно традиционално годишно обраќање пред пратениците во Собранието побара мнозинство да смогне сили и да го отфрли Договорот од Преспа, повтори дека законот за употреба на јазиците е противуставен и усвоен вон секоја процедура и надвор од надлежните тела, а за актуелната амнестија посочи дека е за обезбедување поддршка за уставните измени преку уценување. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close