0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Ivanov kritika pushtetit, ajo i tha se është marionetë e Gruevskit

Presidenti Gjorge Ivanov në fjalimin e tij të fundit tradicional të Vitit të Ri para deputetëve në Kuvend para që shumica të mbledh forca dhe ta hedh poshtë Marrëveshjen e Prespës, përsëriti se Ligji për përdorim të gjuhëve është antikushtetues dhe i miratuar jashtë çdo procedure dhe jashtë trupave kompetentë, ndërsa për amnistinë aktuale theksoi se është për sigurimin e mbështetjes për ndryshimet kushtetuese përmes shantazhim. 

Back to top button
Close