СветСвет.Портал

Иран: Военото присуство на САД во Сирија беше „извор на тензија“

Иранското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека военото присуство на САД во Сирија беше „нелогично и извор на тензија“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close