0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Интервенции на деца со најтешки срцеви мани ќе се извршуваат во болницата „Жан Митрев“

Договорот на болницата „Жан Митрев“ за извршување кардиохирушки интервенции на возрасни, но и на деца, од идната година ќе се прошири и ќе опфати интервенции на деца со најтешките срцеви мани кои досега се лекуваа на Клиниката за детска хирургија. Оваа одлука денеска на прес-конференција ја соопшти министерот за здравство Венко Филипче, кој рече дека со инфраструктурата која ја има таа болница ќе има одлични услови за лекување на тие деца.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close