Фудбал

Инфантино: ФИФА го поддржа одржувањето на финалето од Купот на Либертадорес во Шпанија, за да не се создаде непотребен стрес

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави дека го поддржува одржувањето на финалето на Купот Либертадорес меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс. Натпреварот е закажан за 9 декември на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close