ЕвропаЕвропа.Портал

Инцидент пред британскиот Парламент

Вооружени припадници на британската полиција денеска уапсија маж пред Парламентот во Лондон, јавија дел од западните медиуми.

Лондон, 11 декември 2018 (МИА) – Вооружени припадници на британската полиција денеска уапсија маж пред Парламентот во Лондон, јавија дел од западните медиуми.

Според очевидци мажот бил соборен на земја, а еден од полицајците му вперил пиштол во глава. ми/

Таг
Back to top button
Close