БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај: Таксата на производите од Србија нема да се укине

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и порача на својата српска колешка Ана Брнабиќ дека се додека Србија продолжува да работи против Косово, таксата од 100 отсто на увозот на српски производи нема да се укине, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close