Svet.SlajderСветСвет.Портал

ГШ во Дамаск: Сириската армија го презеде градот Манбиџ

Единици на сириската армија денеска презедоа контрола врз градот Манбиџ, на 85 километри од Алепо, поставувајќи национално знаме, изјави претставник на Генералштабот на вооружените сили на Сирија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close