Политички партии

Груби: Евроатлантската интеграција е неопходна и без алтернатива

Претседателот на Комисијата за европски прашања и на Групата за пријателство со САД  Артан Груби денеска во Вашингтон се сретна в.д. заменик-помошникот државен секретар Сусан Фалатко која раководи со канцеларијата за Централна и Југоисточна Европа на Стејт Департментот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close