Дописници МКДОпштински вести

Градоначалниците од истокот на средба за регионалната депонија

Градоначалниците на источнопланскиот регион ја имаа првата седница на меѓуопштинското тело за изградба на регионална депонија кај селото Мечкуевци во општина Свети Николе, во која треба да се рециклира и преработува отпадот во современа фабрика од општините од источниот и североисточниот регион.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close