0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Градењето на Договорот од Преспа низ призмата на Никола Димитров и Никос Коѕијас

Годината што изминува дефинитивно во Македонија и Грција ќе биде запаметена по Договорот од Преспа, договор кој многумина го нарекоа историски, но и модел за мирно решавање на спорови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close