Општински вестиСкопје

Граѓаните учествуваа во креирањето на буџетот на општина Илинден за 2019.

Граѓаните на општина Илинден предложија над 100 предлог-проекти што ќе бидат составен дел од процесот на планирање на буџетот на оваа локална самоуправа за 2019 година. Буџетскиот форум, што е во организација на општина Илинден, се одржа во Средното општинско стручно училиште „Илинден“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close