БизнисБизнис.ПорталДописници МКДСторија

Гостиварец ги прави најдобрите сланина и колбас

Пасијата кон подготвувањето храна од месо на традиционален начин гостиварецот Дамјан Гаврилоски го направи амбасадор на македонскиот вкус. Дамјан е носител на две признанија: шампион за најдобра сланина и најдобро презентиран колбас.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close