0_Македонија.ПорталПолитички партии

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Скопје ја одржа 27. Годишна конференција, на која лидерот на партијата Христијан Мицкоски ја обвини власта за манипулирање на народот зашто му дава лажна надеж, дека води политика „купи ден помини“, со која економијата пропаѓа, правниот систем се распаѓа, а младите масовно се иселуваат не гледајќи иднина во својата земја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close