Svet.SlajderСветСвет.Портал

Годинава удвоен бројот на убиени новинари во светот

Бројот на новинари кои биле убиени во целиот свет како одмазда за нивната работа годинава е двојно поголем од минатата, стои во годишниот извештај на „Комитетот за заштита на новинарите“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close