Европа

Германската полиција застрела возрасен маж во Бохум

Додека полицајци се обидувале да го утврдат идентитетот на возрасниот човек, тој одеднаш извадил предмет, при што еден полицаец пукал неколку пати и го убил.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close