Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Француските полицајци освен бонус од 300 евра, ќе добијат и надомест за прекувремена работа

Француското Министерство за внатрешни работи соопшти дека на незадоволните припадници на полицијата ќе им ги исплати заостанатите надоместоци за прекувремена работа. Станува збор за долг од околу 274 милиони евра, јави дописникот на МИА од Париз.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close