Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Форум на добри компании: Да се креираат работни места за сите групи граѓани

Компаниите да најдат начин да дојдат до добивка користејќи општествено одговорни практики и да креираат нови работни места за сите групи граѓани, порачаа учесниците на Форумот на добри компании „Нова економија: Бизнисите креираат еколошки, социјални и економски вредности“, што се одржува денеска во Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close