Фудбал

ФФМ донираше опрема и фудбалски топки за 121 клуб од Детска лига

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска им донираше опрема и фудбалски топки на 121 клуб кои се натпреваруваа во Детската лига на ФФМ во сезоната 2018/2019.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close