Интервју

Фатмир Дехари, градоначалник на Општина Кичево

Градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари, веќе втор мандат се бори со секојдневните проблеми на своите сограѓани, пред сè во подобрување на инфраструктурата на градот, на социоекономскиот живот, но и се труди да го подобри културно-забавниот и спортскиот живот. Кичево, како еден од градовите со мешан етнички состав, е пример за меѓуетничкиот соживот и мултикултурализмот во Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close