БизнисЕкономијаСкопје

ЕВН се договри со жителите од Бутел кои блокираа крстосница поради немање струја

Разговорите меѓу претставницте на ЕВН, дел од жителите од бул. „Македонско Косовска бригада“ и локалната самоуправа завршија со предлог решение за проблемите со снабдувањето со електрична енергија кои се јавуваат скоро секоја зима кај овие корисници, информираат од ЕВН Македонија. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close