БизнисЕкономијаСкопје

ЕВН се договри со жителите од Бутел кои блокираа крстосница поради немање струја

Разговорите меѓу претставницте на ЕВН, дел од жителите од бул. „Македонско Косовска бригада“ и локалната самоуправа завршија со предлог решение за проблемите со снабдувањето со електрична енергија кои се јавуваат скоро секоја зима кај овие корисници, информираат од ЕВН Македонија. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close