0_Македонија.ПорталДописници МКДЕкономија

„Еуромакс рисорсис“ со уште една дебата за рудникот Иловица-Штука со локалното население

„Еуромакс рисорсис“ и овој месец организира јавна дебата за жителите од општините во Струмичкиот Регион за да ги запознае со сите мерки за заштита на животната средина и на здравјето на луѓето, предвидени во проектот за рудникот Иловица-Штука, како и со економскиот развој што ќе го донесе проектот, соопштија денеска од оваа компанија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close