БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Јеремиќ предлага српската опозиција да го бојкотира Парламентот

Еден од основачите на опозицискиот блок Сојуз за Србија (СзС) и лидер на Народната партија (НС), Вук Јеремиќ денеска изјави дека се залага за бојкот на работата на српскиот Парламент, бидејќи тоа е „најосакатената институција“ во државата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close