0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Епинал и Битола се обврзаа да ја продолжат соработката почната пред 50 години

Градот Епинал и Битола, кои годинава одбележаа 50 години од збратимувањето, се обврзаа со потпишување нова повелба да ја продолжат и да ја продлабочуваат соработката родена под тешкото наследство од Првата светска војна.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close