Svet.SlajderСветСвет.Портал

Египетската полиција елиминира 40 милитанти по нападот врз туристи

Египетската полција денеска уби најмалку 40 милитанти во рации во Гиза и во северниот дел на Синај, јави египетската новинска агенција МЕНА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close