Дописници МКДОпштински вести

   Ќе се уредува патеката од Валандово до манастирот Свети Ѓорги

Општина Валандово денеска најави дека во соработка со Центарот за развој на југоисточниот плански регион ќе реализира проект за уредување на патеката од градот до манастирот „Свети Ѓорги“ со поставување на туристичка инфраструктура по целата нејзина должина и блиското опкружување на манастирот, што претставува и место за излет на локалното население.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close