СкопјеХроникаХроника.Портал

Двајца загинати и 31 повреден во вкупно 34 сообраќајки во Скопје

Еден возач и еден сопатник загинале во сообраќајна несреќа, а двајца велосипедисти се потешко повредени во две сообраќајни незгоди што се случиле викендов на подрачјето на Скопје. Со лесни телесни повреди се здобиле 29 лица во 16 сообраќајни незгоди.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close