Дописници МКДОпштински вести

Дневниот Центар „Порака Наша“ одбележува 12 години постоење

Дневниот Центар за лица со интелектуална попреченост, „Порака Наша“ денеска одбележа 12 години постоење. Дневниот центар беше отворен со поддршка на општина Куманово и согласно стандардите во него секојдневно престојуваат 21 корисник за кои се грижи стручен тим.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close