Дописници МКДОпштински вести

Димитриевски ги посети двата кумановски дневни центри за деца и лица со попреченост

Градоначаланикот на општина Куманово, Максим Димитриевски и Дедо Мраз денеска поделија новогодишни пакетчиња за децата и лицата со попреченост во двата дневни центри за попреченост и најави поддршка за овие лица и за идната година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close