0_Web_АктуелноПолитика

Дескоска: Предлог-законите од правосудството ќе бидат доставени до Собранието до крајот на годината

Сите Предлог-закони од правосудството ќе бидат изготвени и пуштени во постaпка во македонското Собрание до крајот на годината, најави министерката за правда Рената Дескоска, која денеска претседаваше со Советот за следење на имплментацијата на Стратегијата за реформи на правосудниот систем. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close