Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Десеттина од играчките што се продаваат во Франција не се според безбедносните стандарди

Дедо мраз по се изгледа е неодговорен и може да ги доведе во опасност деца, вадејќи им од неговата вреќа играчки што можат да претставуваат опасност по нивното здравје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close