Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Десеттина од играчките што се продаваат во Франција не се според безбедносните стандарди

Дедо мраз по се изгледа е неодговорен и може да ги доведе во опасност деца, вадејќи им од неговата вреќа играчки што можат да претставуваат опасност по нивното здравје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close