Дописници МКДОпштински вести

Декадата на Ромите продолжува со поддршка на мултиетничките средини во Пехчево

Со поддршка на Декадата на Ромите, во пехчевски Црник, завршија инфраструктурните активности за изградба на улицата „1“. Градоначалникот на општина Пехчево, Драган Тренчовски, кој денес заедно со Министерот без ресор, Аксел Ахмедовски, изврши увид во завршните активности, најави дополнителна интервенција на крак од оваа улица со изградба на канали за одвод.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close