Граѓански секторДописници МКД

Црвениот крст – Кичево го одбележа 5 Декември, Светскиот ден на волонтерството

Волонтерите и волонтерството во секоја држава претставуваат огромен човечки потенцијал кој континуирано се мобилизира согласно потребите и поседува релевантно знаење и вештини корисни за заедницата, порача Ивана Лазеска од Црвениот крст во Кичево по повод 5 Декември, Светскиот ден на волонтерството.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close