Sport.SlajderРакометРезултати

Црна Гора ги врати шансите за полуфинале на ЕП за ракометарки

Репрезентацијата на Црна Гора синоќа во Нант ја победи Шведска со 30:28 и се врати во игра за освојување на едно од првите две места во групата кои обезбедуваат пласман во полуфиналето на Европското ракометно првенство за жени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close