0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Ципрас: Спротивно на ретроградните струи, го потпишавме историскиот Договор од Преспа

Спротивно на ретроградната струја што постои на меѓународната сцена, Грција направи историски договор со соседната земја, рече, меѓу другото, грчкиот премиер Алексис Ципрас на конференцијата организирана од грчко-американската комора, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close